Srovnali jsme redakční systémy. Na jakém budete váš web stavět?

Srovnali jsme redakční systémy. Na jakém budete váš web stavět?

Když zakládáte svou vlastní webovou stránku, musíte přemýšlet hlavně o tom, na jakém redakčním systému budete stavět. Vymyslet název domény a následně ji zaregistrovat, to je záležitost pár minut, ovšem s redakčním systémem budete muset pracovat dlouhodobě, proto je třeba si to pořádně promyslet. V současné době existuje opravdu mnoho redakčních systémů, které stojí za zmínku. Nejvíce oblíbený je redakční systém WordPress, ovšem je opravdu tak dobrý, jak si lidé myslí? 

Abyste si svůj web postavili na opravdu kvalitním a spolehlivém redakčním systému, několik známých redakčních systémů jsme srovnali a vypíchli jejich výhody, případně nevýhody. Rozhodování tak bude daleko snazší. Pro jaký se nakonec rozhodnete vy? 

Redakční systém Drupal 

Už jste slyšeli o redakčním systému Drupal? Jedná se o redakční systém o více jak třiceti tisících modulech. K jeho výhodám patří přizpůsobení veškerým vašim procesům, dále to, že je velice rychlý a takzvaně SEO friendly. Navíc nemusíte platit za licence ani za vývoj, cena za samotnou správu je nadmíru příznivá.  

Redakční systém WordPress 

Při srovnávání redakčních systémů jsme nemohli zapomenout ani na WordPress, který je v současné době asi nejoblíbenějším redakčním systémem. Obecně však platí, že by se na něm měly postavit jen obsahové magazíny či blogy, velké portály nebo firemní weby se na nich nedoporučuje dělat. Jeho výhodou je, že je jednoduchý, není nijak složitý, navíc je zdarma.  

Redakční systém Joomla 

Pokud hledáte redakční systém s kvalitním open source, ale s placenými moduly, pak je redakční systém Joomla pro vás ten pravý. Je to taková zlatá střední cesta, dalo by se říct. Jeho nevýhodou je velice časté aktualizování. U jiných redakčních systémů není třeba tak častých aktualizací jako právě u redakčního systému Joomla. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.